Čadcu po horúčavách zasiahlo krupobitie a silná prietrž mračien

Novinky, Problémy

Mesto Čadca a región dnes po 17. hodine zasiahla silná prietrž mračien. Po horúčavách tak prišlo prekvapenie pre záhradkárov, majiteľov balkónových kvetín, ľudí vonku a vôbec všetkých na okolí. Náhle ochladenie a príval vody najmä vďaka krupobitiu spôsobil poškodenie viacerých rastlín, stromov, zariadenia na balkónoch. Hoci sme vodu a dážď určite mnohí vítali, nasadenie, s akým nám príroda poslala tento prírodný útok prekvapil aj tých, čo dúfali, že si úrodu uchránia, prípadne že prietrž prekonáme bez následkov. Na viacerých miestach Čadce by sme našli popadané konáre stromov, ktoré oslabené padali. Nahromadená voda nestíhala odtekať a tak sa na nejaký čas držala na parkoviskách a väčších plochách, trávnikoch a podobne.

Silný vietor povyvracial stromy, strhol a poškodil niekoľko striech, poškodil aj vysielače a iné zariadenia na strechách panelových domov. Taktiež lokálne spôsobil problémy v domácnostiach, kde boli otvorené okná a nestihli ich majitelia zatvoriť, napríkald ak boli práve vonku.

Galériu fotografií so škodami a zásahom hasičov nájdete na facebook stránkach Mesta Čadca

Auto prietrž mračienUvedená fotografia pochádza zo Sídliska 3, kde spadnutý strom zablokoval cestu. Miest, kde padnutý strom zahatal priechod vozidlám, je však viacero. Toto auto malo šťastie, že strom nespadol na neho.

Pridaj komentár