Vylepšené železničné spojenie Žilina Čadca prekvapilo.

Názory

Pri len občansom využívaní vlakovej dopravy si to bežný človek nevšimne. No celkom poteší, keď sa odvezie do Žiliny novým vlakom, ktorý napriek označeniu osobný, je celkom iný, ako známe osobné vlaky medzi spomínanými mestami. Nový vlak, ktorý premáva na tejto linke si uvedomuje množstvo študentov a ľudí s notebookom, čím je cestovanie o niečo viac príjemnejšie, ak sa nemusí pasažier strachovať o baterku. Taktiež si môže nabiť mobilný telefón a na toaletách sa oholiť. Zariadenie je čisté, sedadlá celkom nové a zatiaľ ho nestihli pomaľovať idioti so sprejmi a fixkami. Uvidíme dokedy. Sedacie miesta sa zdajú byť o niečo menšie, sú však pevné a tvrdšie než veľké červené kožené sedačky, ktoré poznáme z bežného osobného kupáku.

Na celej ceste robili zlý dojem štyria mladíci, ktorých každé tretie slovo bolo hrubý vulgarizmus. Očividne mladíci z rôznych kútov Kysúc, spolužiaci, hráči futbalu, vymetači diskoték a barov. Ich zábavné rozhovory o zážitok z chlastačiek „bavili“ všetkých, keďže vozne sú tu otvorené. V tomto prípade dokonca sprievodca zúfalý smutný sa trápil v jednom vozni ožratými šialencami, ktorí sa chceli silou mocou rozprávať. Aj taká môže byť cesta v inak príjemnom vlaku.
Niekoľko opráv, ktoré na tejto trase železničného spojenia prebiehali, pomohli modernizovať trať a nepochybne zvýšili atraktívnosť železničnej dopravy, ako možnosti dopravy v rámci Čadce a spojenia so Žilinou. Železničná spoločnosť však avizovala zdražovanie, čo možno doprave uškodí. Uvidíme.

Pridaj komentár