Na pešej zóne vyrastie oddychové miesto na zhorenisku

Novinky

Vedenie mesta Čadca dostalo pred časom výborný nápad a výnimočne nenazývame výborným nápadom niečo ironicky, ale skutočne. Katastrofálny stav budovy bývalého Palárikovho domu v centre mesta na pešej zóne Palárikova je vyriešený. V posledných týždňoch prebiehala rekonštrukcia steny budovy v časti, kde fungovala fotoslužba a bolo zostávajúce schodisko. Vytvorila sa fasáda, ktorá definitívne oddelila rozpadnutú časť budovy od tej, ktorú ešte možno zachrániť. Celá plocha vyhoreniska, ktorá bola donedávna ohradená je momentálne stále ohradená, avšak iným oplotením. Plochu taktiež vyčistili a zmizli viaceré sutiny a neporiadok. Stále zostáva jeden z múov, ktorý je v tesnej blízkosti predajne farieb a špeciálnej školy, ktorý tak stále tvorí akoby prirodzený múr brániaci pred vstupom na stavenisko.

Čo tu vyrastie?
Výborný plán vedenia mesta spočíva v tom, že mesto priznalo malé finančné prostriedky na vybudovanie niečoho veľkého. Dostali totiž nápad vybudovať tu oddychovú zónu, ktorá by stála oveľa menej ako vybudovanie nejakej budovy. Doslova oddychová zóna totiž v meste v tesnej blízkosti centra chýba. Doterajšie plány hovoria o vybudovaní parčíku, fontány, lavičiek a zlepšený má byť aj prístup smerom ku knižnici. Blízkosť Kysuckej knižnice by mohla byť zaujímavá najmä v lete pre študentov, ktorí by si priamo s knihou mohli chodiť odpočinúť na toto miesto. Mesto vlastne nepriamo priznalo, že nemá peniaze na veľký projekt, ale stále sa dá vybudovať niečo menej nákladné. Možno neskôr sa dočkáme nového Palárikovho domu, no zatiaľ sa priestor vyžije lepšie ako doteraz trtkáreň, špinavé miesto pre hry nevychovanej mládeže a podobne.

Nezabúdajme ale…
…že sme stále v Čadci. To znamená, že hocikedy sa môžeme dočkať nezrealizovania tohto plánu. Taktiež sa môže stať, že lavičiek bude žalostne málo, alebo len dočasne. Spomínaná fontána bude možno rovnaká hlúposť ako rybka, pre ktorú nemá dodnes pochopenie viacero Čadčanov. Chcelo by to skutočnú fontánu, na štýl starých fontán. Tie si človek skôr odfotí ako nejaký lodný šrob. Holá čistá fasáda zachovanej časti budovy bude čo chvíľa dostriekaná od bláznov, ktorí sa budú snažiť byť prví, čo obsadia „toto územie“ nuž a keď sa to celé dokončí, holú fasádu budovy zaplnia veľké ťažké billboardy a ďalšie nechutné miesto plné reklamy je na svete. Pri pohľade na čistú stenu na niekoľkých poschodiach a pri lokalite, je stopercentné, že miesto zaplní hnusná reklama a mesto dá „áno“, lebo každý peniaz sa hodí.

One thought on “Na pešej zóne vyrastie oddychové miesto na zhorenisku

  • už bolo na čase, lebo doteraz tam je hnus a škaredo, špina. sutina. už je to lepšie ale stále je tam plot. a decká tam lezú aj tak keď tam nič nie je.

Pridaj komentár