Stavba cyklotrasy z Krásna až do Poľska v plnom prúde

Kysuce, Novinky, Šport a zábava

Medzi veľké projekty, ktoré čakajú Kysuce a môžu im pomôcť, sa dá zaradiť aj pripravovaná cyklotrasa prechádzajúca z Krásna az do Poľska. Budovaná cyklotrasa by mohla výrazne pomôcť turistickému ruchu, ale aj atraktivite našej lokality aj pre športovcov, cyklistov a zahraničných turistov. Pri pohľade na trasu sa dá totiž predpokladať, že trasa bude obľúbená aj u poľských cyklistov, ktorí už dnes merajú cestu za takými miestami ako je starobystrický orloj, ba tento rok napríklad aj prišli pozrieť klubinský kameňolom či zborovské drevené modely a kysuckú prírodu.

Celkovo má viesť z upraveného námestia v Krásne nad Kysucou popodmost na Zborov nad Bystricou, ďalej cez Klubinu, časťou Radôstky, do Starej Bystrice, Novej Bystrice až do časti Vychylovka ku Kysuckému skanzenu, pričom odtiaľ bude viesť spojenie na cyklotrasu v Milówke, ktorá už existuje. Pracuje sa od leta na tých častiach, ktoré nepotrebujú veľké investície. Ťažšie úseky sú na pláne na budúci rok. Cyklotrasa v niektorých úsekoch leží na bávalej trati starej železnice, po ktorej sú tu zmienky len v pamäti najstarších obyvateľov. V Zborove nad Bystricou sa v niektorých úsekoch už vybudovala štrková pokládka. na viacerých miestach, kde to bolo nutné nastala prekládla inžinierskych sietí. Projekt by mal spolu stáť asi 4,6 miliónov, už teraz priniesol prácu niektorým obyvateľom a firmám a regiónom má priniesť viacero výhod. Súčasťou cyklotrasy bude niekoľko tabúľ s informáciami, odpočívadlá, odpadkové koše a starostlivosť o tieto odpočívadlá na bedrách jednotlivých obcí.

Výnimočný projekt je vítaný aj u obyvateľstva. Nebude len pre cyklistov ale aj pre korčuliarov. Mnoho Kysučanov sa už dnes teší na cyklotrasu, ktorá má byť otestovaním aj ich schopností a síl.

Pridaj komentár