Daň za psa vo výške 66€ je prehnaná

Názory

Naozaj nepekné nariadenie, ktorá priam uráža všetkých psičkárov v meste Čadca vzišlo z primátorovania pána Vražela, ktorý v meste v roku 2008 zaviedol zvýšenú daň za psa vo výške 66 €. Táto prehnaná daň doviedla mnohých najmä dôchodcov k plaču. Nejeden psičkár sa rozhodol svojho psa zrušiť, darovať, predať. poznáme prípady, kedy dôchodca predal celé akvárium a starší cenný sekretár, len aby mohol po nasledovné roky platiť mestu túto prehnanú daň. Nehorázna myšlienka našla opodstatnenie vo vraj zvýšenej a vylepšenej kontrole mestskou políciou. Skutočný platca dane ale aj tak nebude nijak zvýhodňovaný oproti neplatcovi dane, keďže takých je stále dostatok. Pre bytového psa platiť daň vo výške 66 € je priam nereálna vec. Bratislava platí menej, ba ktorékoľvek mesto si dovolí za psa vypýtať menej. Nebolo kde na inom mieste naškrabať peniaze, tak sa povinnosť platiť pokladnicu hodila na psičkárov. Úžasný nápad, pre ktorý môžeme velebiť len šialencov, ktorý sa pod takýto zákon podpísali. Mnoho ľudí vyjadrilo svoj nesúhlas, viacerí dôchodcovia si medzi sebou zanadávajú, ľudia, čo si skrátka vzali psíka z útulku, aby mu pomohli, alebo ľudia, ktorí ho vonku našli a tým aj zachránili, majú pykať za svoju dobrosrdečnosť. Maximálna sprostosť a úbohosť od mesta je surovo pýtať platiť daň a následne pokutovať neplatcov. Na to, aby mohol rodinný priateľ prežiť, aby sme šetrili a niektorí aj predávali niečo z domu. Ďakujeme mestu za úžasne vymyslený mestský zákon a prajeme mu skoré uzdravenie.

3 comments

  • Ja myslim ze ta dan je este primala.Vmeste by som ju zdvihol kludne aj na 666 eur. Ved preco by mali ludia na sidliskach vonat a stupat na psie …? Ved 99,9 percent majitelou ani len neobzrie za psim vykalom a nieto aby ho zdvyhol a dal do odpadovych kosov co mesto vystavilo no a to este nehovoriac o noseni ochrannych kosikou.Clovek aby sa bal ked ide okolo psickar ,ci psovi trochu nepreskoci a nahodou si neurobi chut napr. na moju nohu.A neda mi aj nespomenut dokonca to ako su volne pusteny bez obojkou v tesnej blizkosti detskych ihrisk.Ked ich clovek upozorni ,este sa aj rozculia.To je namna a vela znamich trochu silna kava.podla mna by si mali za psiky v meste na sidliskach priplatit a v sukromnych domoch nech to je aj bezplatne.

  • ja si tiez myslim ze by psickari mali platit aspon 300 eur ,lebo sidliska su posiate psimy vykalmi.tieto peniaze by mali byt pouzite na odstranenie tychto darcekov.

  • No 66 eur to nemyslite vážne a na chalupe 5 eur hlavne, že chodia venčiť na sídlidko… maximálna cena by mala byť 20 eur a aj to je veľa…nechápem za čo sa vlastne plati…čo za tie peniaze spravia?… 2x do roka vyvezu kože… kde aj tak sopliaci odhadzujú odpadky?…tak vlastne za čo? …hlavne, že su plné útulky a mesta dávaju na to peniaze pritom by to tak vôbec nemuselo byť… veľa ľudi odloži alias vyhodí psíka len kôli tomu, lebo nemá na poplatok…a to je smutné!!! …prečo by ľudia na byte nemali mať právo na to mať svojho domáceho myláčika?…aký je rozdiel medzi domom a bytom?…tak isto platíme dane, ako aj tí, čo byvaju v rodinnom dome!!!…a tak isto sme ľudia ako aj oni!!! …tak prečo take rozdiely???…musim pripustiť to že veľa ľudi si psie výkaly nezbiera čo je mi veľmi ľúto, ale ani ľudia z rodinných domoch keď ich venčia po sídlisku si to nezbieraju, čo som videl na vlastné oči… hmmm, tak sa treba aj nad tým zamyslieť…zaplatiť to áno, ale aby ľuďom aspoň blbé sačky dali, tak to nie – za 66eur…tak kde je nejaka ta osveta…aby ľudia mali dôvod to zbierať…zaplať, ale nič nečakaj???

Pridaj komentár