Na Kysuciach problém so snehom, Svrčinovec uzavretý

Kysuce, Problémy

V poslednom čase si s nami robí počasie čo sa mu zachce. Dnes sme sa zobudili do rána, kedy veľké množstvo snehu ochromilo čiastočne dopravu v meste aj na dedinách. Z viacerých úsekov sa ani nedá dostať, najmä ľudia bývajúci na samote majú o problém naviac. Na Svrčinovci bol uzatvorený hraničný priechod a časť Svrčinovec Zatky je bez dodávok pitnej vody, čo sa aj rieši. Sneh narobil problémy cestárom takmer po celých Kysuciach. Nákladnú dopravu obmedzili aj na hraničnom priechode Makov.

Ulice Čadce
Hromada snehu sa nachádza na pešej zóne, medzi budovami, na parkoviskách a najmä na sídliskách. Práve na nich zostalo uväznených niekoľko áut, kým sa im nepodarilo vyhrabať. Niektorí ľudia šli radšej MHD. Už dostávanie sa von z bytu bolo pre niekoho prebáraním sa hlbokým snehom. Počas dochádzky detí do škôl si mnohí vytiahli fotoaparáty a urobili si zopár záberov na zasnežené parkoviská, na kôpky, kde kedysi boli smetné kontajnery a stromy.

Veľká Rača Oščadnica sa môže radovať
Prírodný sneh a veľa ho uvítajú v Oščadnici na zjazdovkách. Nemusia zasnežovať umelo, len veľa snehu znamená aj určitú komplikáciu s prístupom parkoviska lyžiarskeho strediska pre vozidlá. Je nutnosť použiť snehové reťaze a menej skúsení vodiči môžu mať pri stúpaní na Dedovku problém.

Fotografiu zo situácie na sídlisku na Kýčerke sme získali od Anny. Ďakujeme.

Pridaj komentár