Zbúrané AVC nahradí Kaufland a niekoľko predajní s parkoviskom

Novinky

Aj keď by sme čakali, že miesto bývalého AVC v tesnej blízkosti železnice, sa využije pre výbornú polohu na vybudovanie nového odvetvia priemyslu a pomôže tak nová prevádzka so zamestnanosťou v regióne, nie je tomu tak. Už niekoľko mesiacov je už z pozorovania vzhľadu stavieb jasné, že sa v Čadci stavia ďalší obchodný dom. Samozrejme, na jednu stranu je možné vítať zastúpenie ďalej známej značky, ktoré doteraz v Čadci chýbala, na strane druhej predsa len niektorí ľudia očakávali vybudovanie väčších pracovných príležitostí v regióne a využitie železničnej a cestnej trate na takomto mieste.

Čo prinesie nová stavba
Už dnes stojí hlavná budova pre obchodný reťazec Kaufland známy výhodnými cenami a ponukou najmä potravín. Tým je možné očakávať ešte väčšie oslabenie významu malých predajcov v meste samotnom. V blízkosti TESCO supermarketu a železničnej stanice tak vytvára spojnicu na mieste, kde pre verejnosť dlhé roky nič nebolo. Teraz spriechodní oveľa lepším spôsobom železničnú stanicu a dá sa očakávať, že viac zaľudní jej okolie. Okrem Kauflandu sa tu vybudovalo aj niekoľko predajní outletového typu, ktoré majú samostatné vchody a pokojne môže ísť o pobočky pripravovaného zastúpenia aj známych zahraničných značiek. Priľahlé parkovisko bude ponúkať niekoľko stoviek parkovacích miest. Výstavba takejto možnosti na tomto mieste môže pokojne docieliť, že ľudia smerujúci za nákupmi pre dostupnosť hlavnej cesty na tunel Horelica celkom minú centrum Čadce. Je to možné vítať pre možnosť komplikácií s dopravou, ale tiež ide o úplné odklonenie ľudí z centra mesta.

Portál Zaujimavosti.net odhalil okrem značky Kaufland aj také značky ako je elektronika NAY, prípadne módna značka TAKKO a obchod s lacným tovarom KIK.

Pridaj komentár