Z Kysúc a Čadce je najbližšia zoologická záhrada v Ostrave

Šport a zábava, Zaujímavosti

Čadca to nemá až tak ďaleko k slonom, tigrom, či iným exotickým zvieratám v pravej nefalšovanej zoologickej záhrade. Počas leta, kedy sa to prázdninami a výletmi len tak hemží a je skôr povinnosť nesedieť doma a vyraziť niekam von, sa oplatí vyraziť aj mimo náš región a spoznávať možnosti okolia. Najbližšia zoologická záhrada k Čadci je v Ostrave. Príšerné a odpudzujúce zariadenie neďaleko KNM, ktoré sa hrá na ZOO, no z utrpenia a stiesnenia tých pár zvierat, ktoré sa tu prezentujú vám prichádza nevoľno, nemôžeme počítať za ZOO. Prípad z Ostravy je však skutočnou ZOO s ochrannými programami a výbornými úspechmi pri odchodoch.

Zoo Ostrava

Cesta do Ostravy

Nejde o vôbec náročnú trasu. Cesta vlakom trvá zhruba hodinku a priamo z hlavného nádraží v Ostrave vedie električkové spojenie a následne aj trolejbusy. Potrebujete sa dostať na Bazaly, miesto známe aj pre miestny futbalový štadión. Zastávka ZOO je jasná a vstup sa nedá prehliadnuť. Ak smerujete autom, máte to možno ešte ľahšie. Použite navigáciu. Napríklad mobilnú Waze, ktorá potrebuje internet, no za hranicami ak mobil nevypnete, zostane vás navigovať, no bez hlásenia uzávierok a hliadok.

Zoologická záhrada je na niekoľko hodín

Prechádzka celou záhradou je udalosťou na dve aj tri hodinky. Pre rodinu s deťmi ideálny výlet. Najlákavejšími zvieratkami sú cicavce všetkých druhov, akváriá, krokodíly, opice, chlípny mandrilí samec, žirafy, ale najmä miestne slony. Prednosťou ostravskej zoologickej záhrady je nepochybne fakt, že je umiestnená na rozľahlej zelenej časti mesta plnej zelene, drevín, a nerovností terénu vrátane zaujímavej vodnej plochy s vzácnymi druhmi vodných vtákov a cudzokrajných kačíc. Tak ako v každej zoologickej záhrade, aj tu sa nachádza niekoľko možností občerstvenia a bezplatné toalety. Chodníky sú dostatočne spevnené, takže sa dá chodiť aj so športovým kočíkom. Miesto je však ideálne na sobotný, či nedeľný výlet. Je dobré sa presne informovať na vstupné, platba kartou je samozrejme možná a študentské zľavy sú platné rovnako tak. Zaujímavé sú rôzne druhy antilop, axis, potom zvláštne zvieratká ako je biturong, či daman stromový. Nachádza sa tu botanický park a v priebehu posledných rokov pribudlo aj viacero veľmi zaujímavých inovácií a pavilón evolúcie. Zvierat je naozaj veľa druhov a je na čo pozerať.

O Ostrave, o jednotlivých atrakciách a zaujímavostiach vrátane zoologickej záhrady sa dočítate aj na cestopisných stránkach v slovenčine na adrese www.ostrava.cestovanie.biz
Foto: zoo-ostrava.sk

Pridaj komentár