Vyšla e-kniha Zastavený čas: Sci-fi, ktoré sa odohráva na Kysuciach

Kultúra, Zaujímavosti

Na Kysuciach sa odohráva niekoľko knižných príbehov. Do nášho regiónu zasadil svoj temný príbeh aj Jozef Karika, jeden z najpredávanejších autorov románov na Slovensku. Mimo tých úspešných a známych sú to občas aj príbehy menej známych, alebo celkom neznámych autorov. Kysuce spomína Jozef Marec v rámci odbornej literatúry, alebo Jozef Banáš v rámci jeho svojského zábavno-kritického žánru. Nikdy to zatiaľ nebola vedecko-fantastická literatúra, ktorá by priniesla na Kysuce mimozemšťanov alebo niečo nadprirodzené. Jednou z noviniek, ktoré nás zaujali v poslednom čase, je Zastavený čas. Dobrodružný sci-fi príbeh je o skutočnom zastavení času. Chýbajú síce doslovne nejakí zelení mužíčkovia, no nakoniec je len na čitateľovi, koho bude viniť za to, že čas vôbec zastal.

Zastavený čas Kniha, kysuce

Kysuce v knihe hneď dva krát

Kysucký región sa v tejto knižke, ktorá vychádza ako elektronická kniha, tzv. ekniha, spomína dva krát. Keďže práve tu sa podarí hlavnému hrdinovi zastaviť plynutie času, vyráža na skusy z Čadce až do Bratislavy a späť. Prečo však dva krát? Richard, ústredná postava príbehu, sa po čase znova vracia, pretože neprišiel na to, ako čas spustiť. Namýšľal si, že sa spustí len čo splní nejaké úlohy, ktoré si sám dal, no zmena neprišla. Ktoré miesta Kysúc sa v knižke objavia?  Tým najdôležitejším miestom pre celú knihu sú kamenné gule v lokalite Milošová – Megoňky. V príbehu sa objavuje aj Čadca, Dolné Kysuce a v rámci drobných zmienok aj iné miesta.

Zmienky o Kysuciach? Mali sme možnosť si knižku prečítať. Online je bezplatná ukážka na martinus.sk – Dôležitá časť sa odohráva práve v kameňolome v Milošovej. Kriticky autor pozerá na čadčiansku fontánu na pešej zóne, ktorá nie je ani po toľkých rokoch stále moderná, ale aj na stav pešej zóny. Ako sám autor prezrádza, v súčasnosti žije v zahraničí, no jeho rodiskom je práve Čadca a okolie, ktorému sa v knihe venoval.

Pridaj komentár